Prelegenci

Dr Maciej Kawecki

Powołany przez Komisję Europejską na funkcję Digital EU Ambassador. Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. W latach 2019-2021 dziekan Wydziału Przedsiębiorczości i Innowacji Wyższej Szkoły Bankowej Warszawie. Od 2017 do 2019 r. dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji odpowiadający za sektor innowacji i wdrażanie do polskiego porządku prawnego RODO. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiował również na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc”.

Prowadzący wydarzenie, moderator panelu dyskusyjnego

Prof. SWPS Krystyna Rymarczyk

Profesor Uniwersytetu Społeczno-Humanistycznego SWPS, w Katedrze Psychologii Biologicznej Wydziału Psychologii SWPS w Warszawie. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół mózgowego podłoża emocji oraz mechanizmów regulacji emocji w okresie rozwoju i dorosłości. Jest autorką artykułów badawczych zakresu neuronauki i psychologii, jak i autorką artykułów poświęconych tematyce neurorozwojowej. Prowadzi zajęcia na studiach magisterskich i podyplomowych z zakresu neuronauki, neuropsychologii klinicznej oraz neurologopedii.

Mózg dziecka w świecie technologii - prezentacja wyników badań.

Anna Gębka - Suska

Ciekawa świata i ludzi nauczycielka języka angielskiego, metodyczka, autorka podręcznika, materiałów dydaktycznych i gier komputerowych. Z zapałem podejmuje się nowych wyzwań i zwykle doprowadza sprawy do końca. Jest założycielką centrum 4ELT zajmującego się promowaniem najwyższej jakości nauczania języków obcych i innowacji w edukacji. Autorka pakietu gier „Playground” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO, który stworzyła specjalnie po to by umożliwić dzieciom naukę angielskiego w niepodręcznikowy sposób, który bardziej przypomina prawdziwe użycie języka obcego.

Panel dyskusyjny

Iwona Osiecka

Fizjoterapeutka, ekspertka dziecięcego rozwoju. Korzystając ze swojego trzydziestoletniego doświadczenia, wspiera dzieci i ich rodziców w trudach rozwojowych. Jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego oraz wielu specjalistycznych kursów dotyczących terapii neurorozwojowej. Poza pracą pasjonatka zdrowego i aktywnego stylu życia, który zaszczepiła także swoim synom. Chętnie wspiera wszelkie inicjatywy na rzecz ratowania planety. Autorka pakietu gier „Ratujmy planetę” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Panel dyskusyjny

Małgorzata Dąbrowska

Psycholog kliniczny i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Sekcji Psychologii Klinicznej Dziecka. Pracuje również jako superwizorka metody Wideotreningu Komunikacji, która wspiera rodziców i nauczycieli w budowaniu udanych relacji z dziećmi. Specjalizuje się w diagnozie i terapii problemów emocjonalnych i rozwojowych u młodszych dzieci, począwszy od wieku niemowlęcego, aż do ukończenia edukacji wczesnoszkolnej. Zajmuje się także wspieraniem rozwoju dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest przedstawicielką nurtu, który zakłada, że rozwój dziecka odbywa się poprzez zabawę i budowanie dobrych relacji z innymi w ramach codziennych interakcji społecznych. Autorka pakietu gier „Zgadnij co czuję” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Panel dyskusyjny

Marta Kirylczuk

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Skończyła również roczny Kurs Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi na różnych szczeblach edukacji, zarówno w placówkach prywatnych jak i publicznych. Miała okazję pracować jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, wychowawca świetlicy czy nauczyciel wczesnoszkolny. Współtworzyła również z Fundacją Bullerbyn „Wioskę Bullerbyn 2016” oraz grupę edukacyjną w Mikroszkole Laski. Ukończyła kurs „Wprowadzenie do wczesnoszkolnej pedagogiki Montessori” w Stowarzyszeniu Montessori Bez Granic. Wierzy w geniusz i dobro dziecka. Autorka pakietu gier „Z dysleksją na Ty” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Panel dyskusyjny

Joanna Kraś

Absolwentka pedagogiki korekcyjnej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Nauczyciel wychowania przedszkolnego w placówce integracyjnej i pełnoetatowa mama czwórki dzieci, w tym jednego w edukacji domowej. Odbyła szkolenie metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne pierwszego stopnia. Posiada również absolutorium studiów podyplomowych z Wczesnej Interwencji na APS-ie. Od zawsze zakochana w grach planszowych i karcianych. Interesuje się zdrowym stylem życia, z pasją opowiada i pisze bajki. Oprócz tego rysuje, tworzy, skleja i rymuje. Autorka pakietu gier „Z dysleksją na Ty” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Panel dyskusyjny

Anna Czekiel

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, na kierunku fizjoterapia. Ponadto, na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej ukończyła przygotowanie pedagogiczne. Od 2006 roku pracuje jako fizjoterapeutka, specjalizuje się w rehabilitacji dzieci. Prowadzi zajęcia z terapii ręki oraz rehabilitacji w wodzie metodą Halliwick dla najmłodszych. Od 2010 organizuje zajęcia ruchowe „Fit Kids” dla dzieci przedszkolnych rozwijając ich ogólną sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową, równowagę oraz skoczność, a swoją pasją i doświadczeniem dzieli się zarówno z pacjentami, jak i ich rodzinami. Autorka pakietu gier „Krok po kroku” oraz „Pirackie Przygody Stasia i Zuzi” dostępnych na Magiczny Dywan onEVO.

80 proc. dzieci za mało się rusza! Można sprawić, by polubiły aktywność

Lucyna Milewska - Moneta

Nauczycielka z pasją, metodyk, wykładowca na studiach pedagogicznych, poszukująca nowych wyzwań w szeroko pojętej edukacji dzieci i młodzieży. Prowadzi blog naukowy StawiamNaEdukacje.pl - miejsce, w którym najważniejsze jest DZIECKO oraz jego potrzeby w zakresie edukacji z uwzględnieniem TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych). Jako najcenniejsze doświadczenie w swojej dotychczasowej pracy zawodowej wskazuje lata spędzone w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie miała przyjemność pracować jako antropolog kliniczny z leczonymi tam małymi pacjentami. Autorka pakietu gier „Fitness dla najmłodszych” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Ciekawość świata, ruch, nauka i zabawa - czyli o tym, jak mądrze wykorzystać nowoczesne technologie w pracy z najmłodszymi dziećmi

Anna Biernacka

Absolwentka Wydziałów Biologii, Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka pedagogiczna, trenerka terapii kognitywnej metodą Feuersteina. Certyfikowana terapeutka EMDR, w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Obecnie psycholog, psychoterapeutka i trenerka w Poradni Nasza Strefa oraz Fundacji Psycho-Edukacja. Zależy jej na ciągłym wzbogacaniu metod pracy stymulujących rozwój, budujących zdrowe nawyki i odporność psychiczną u dzieci i młodzieży. Autorka pakietu gier „Fitness dla najmłodszych” dostępnego na Magiczny Dywan onEVO.

Ciekawość świata, ruch, nauka i zabawa - czyli o tym, jak mądrze wykorzystać nowoczesne technologie w pracy z najmłodszymi dziećmi

Paulina Moneta

Dyrektor kreatywny Magicznego Dywanu onEVO - od pięciu lat dba o rozwój aplikacji edukacyjnych i programów rewalidacyjnych. Dzięki interaktywności, jaką daje urządzenie Magiczny Dywan onEVO, z powodzeniem łączy kolorowy świat rozrywki z treścią edukacyjną, którą chcą przekazać autorzy poszczególnych pakietów. Na codzień zajmuje się kreacją graficzną, a dodatkowo pracuje także z dziećmi i młodzieżą.

Prezentacja możliwości wspomagania rozwoju i edukacji dzieci

Organizator:

FF Serwis

Partner strategiczny:

Partnerzy:

Patronat medialny: