19/11/2022

Szkoła Podstawowa STRUMIENIE,
ul. 3 Maja 129, 05-420 Józefów

Możliwość udziału w wersji online lub stacjonarnej

Pokolenie
Alfa

Pokolenie Alfa to – wedle przewidywań – najzamożniejsza i najlepiej wykształcona generacja w historii. Dlaczego? To osoby dorastające w świecie wszechobecnej technologii, wychowane w środowisku cyfrowym, gdzie rozrywka i wiedza są na wyciągnięcie ręki. Możliwości, jakie otwierają się przed nimi są nieograniczone, należy jednak pamiętać, że wprowadzanie dzieci w świat technologii i Internetu powinno odbywać się w sposób bezpieczny i kontrolowany.

Co więcej, wskazuje się, że 17% osób w wieku od 2 do 19 lat cierpi na otyłość. Siedzący tryb życia w dzieciństwie nie tylko niekorzystnie wpływa na stan zdrowia fizycznego, ale ma również negatywny wpływ na funkcjonowanie poznawcze. Istnieje coraz więcej dowodów naukowych wskazujących, że mała aktywność fizyczna i n iski poziom sprawności wiążą się z niskimi wynikami w szkole, pogorszeniem funkcji poznawczych, niekorzystnymi zmianami w metabolizmie mózgowym jak i w strukturze mózgu.

Homotechnicus. Człowiek, któremu technika nie jest obca – superumysł. Właśnie on stał się podmiotem tej konferencji. Jakie wyzwania stawia przed nami przyszłość? Jak pomóc dzieciom odnaleźć się w rzeczywistości – tej realnej, jak i rozszerzonej? Jak skutecznie wykorzystać to, co dają nam osiągnięcia nauki i techniki, by kształcić pokolenie najlepiej, jak możemy?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć w swoich panelach eksperci, którzy współpracując z Magicznym Dywanem onEVO - stworzyli niesamowite pakiety gier edukacyjnych i rehabilitacyjnych. Innowacyjna podłoga interaktywna pozwala n a naukę, zabawę i terapię, a kolorowe, angażujące gry wspierają przyswajanie wiedzy z przedmiotów objętych podstawą programową, rozwijają hobby czy kształtują koordynację wzrokowo - ruchową.

Przyszłość dzieje się teraz.

Wydarzenie jest bezpłatne.
Obowiązuje rejestracja

Weź udział - bezpłatnie

Organizator:

FF Serwis

Partner strategiczny:

Partnerzy:

Patronat medialny: